Kotyliony +18

Data dodania: 10-05-2013

Kotyliony „z jajem” wykorzystać można na specjalne okazje: imprezy typu Wieczór Panieński czy 18-nastka. Mogą one przybierać dowolne kształty oraz rozmiary (wedle upodobań lub tematyki).

 

Kotyliony nadają całej imprezie charakteru i przede wszystkim przyciągają uwagę innych. Taki zabawny gadżet nie tylko wyróżni „ekipę” z grona bawiących się osób, ale również przyczyni się do utrwalenia w pamięci tej chwili. Z pewnością są pomocne przy rozkręceniu imprezy.

Materiały niezbędne do pracy:

- cielista tkanina, wata, czarna wełna, agrafki, szpilki, nożyce, nici, igła, ołówek, kartka papieru, maszyna do szycia.

Kolejność wykonywania czynności:

- na kartce papieru odrysowujemy kształt, który chcemy uzyskać po zszyciu materiału;

- szablon wycinamy i odrysowujemy na lewej stronie tkaniny złożonej na pół prawymi stronami (jeśli tkanina jest jasna można do tego użyć ołówka, jeśli ciemna – mydełka krawieckiego), wycinamy;

- obie wycięte części najlepiej spiąć szpilką, żeby się nie rozjeżdżały przy obszywaniu dookoła maszyną, zostawiamy niezszyty otwór, przez który później wpychamy watę;

- po wypchaniu otwór zszywamy ręcznie;

- z jednej strony (w odpowiednim miejscu) przyszywamy agrafkę, zaś na drugiej pociętą w paski wełnę, którą to przyszywamy tylko przez środek.

Kotyliony przypinamy zaproszonym osobom i zaczynamy zabawę ;)